Wednesday, March 8, 2017

Dzień Kobiet.

      Dzień Kobiet.
   Wszystkim kobietom, składam najserdeczniejsze życzenia. 
Dzień ten w moich czasach kojarzy się z kwiatami, spotkaniami z najbliższymi nam kobietami. Od mamy zaczynając do znajomych dziewczyn. Był to zawsze miły dzień i przyjemnie było sprawić niespodziankę swojej dziewczynie, nauczycielce czy rodzinie.
Ale wszystko się zmienia. Nawet taki dzień musi być zmieniony do politycznych celów. I tu już zaczynam się z tym nie zgadzać. Nie przesadzajcie miłe panie, bo to może się na Was odbić. Kobiety w Stanach protestują o ich dyskryminacji? PS. Wiele szkół zostało zamkniętych, bo nauczycielki poszły na manifestacje.


Naprawdę? Głosząc hasła o prawach dla wszystkich kobiet? Gyby tak naprawdę walczyły, nie powinny by wspomnieć o kamieniowaniu kobiet w Arabskich krajach, o braku jakichkolwiek praw dla kobiet w wielu krajach trzeciego świata? Jakoś się tym nie przejmują. A mnie jako meżczyznę to przeraża. Czyżbym ja był więcej zanteresowany prawami kobiet niż one same? A może to jest tylko wykorzystywanie kobiet do własnych celów politycznych ze strony demokratów? Dlaczego inaczej na takich protestach o prawach kobiet, połowa napisów jest przeciw Trumpowi. Trump jest prezydentem dwa miesiące. Jeszcze Wam tak bardzo nie zaszkodził. Osiem ostatnich lat było pod Obamą. Jeśli jest coś dalej źle, to chyba jego wina?
    Prezydent Clinton został wielokrotnie oskarżany o seksualne kontakty z innymi kobietami. Do wielu się przyznał. Gdzie były kobiety w tych latach? Oskarżały wtedu Republikanów o rozdmuchiwanie niczego.
      Jeżeli tak bardzo oskarżamy mężczyzn o dyskryminację kobiet, to czemu nie przyjrzymy się swoim zachowaniom. Nawet dzień kobiet może zastanowić. A czemu nie dzień mężczyzn? Czy ktoś coś takiego obchodzi? Wcale nie chcę tego robić. Ale jak mamy być równi to bądźmy równi. Czy ktoś zastanowił się czemu w Walentynki latamy jak idioci po sklepach, kwiaciarniach, żeby coś kupić i sprawić przyjemność swoim paniom? A przecież jest to dzień zakochanych a nie kobiet. Ile razy panowie dostaliście coś od nich? Kwiaty, czekoladki? Wszystkie nasze panie oczekują tego od nas. A gdzie rownóść? Tu już nie jest ona ważna?
     Kobiety nie są nam równe! Taka jest prawda. W wielu wypadkach są lepsze. 
Przede wszystkim dają życie, zostają matkami, poświęcają część swojego, kiedy my w tym czasie opijamy z kumplami zdrowie przyszłego dziecka.
     Kobiety są wspaniałymi lekarzami, inżynierami, naukowacami, etc. Nikt nie powstrzyma zdolnej kobiety w dojścia do sukcesu, jeśli ona jest do tego zdolna.
Nieraz można słyszeć narzekania niektórych, o braku promocji i obwinianiu mężczyzn o rozdzielaniu takich pozycji między sobą. Bzdura. 
To jest naturalne prawo selekcji. Nie tylko one przechodzą przez ten problem. My też z tym walczymy. Zawsze znajdują się ludzie, którzy mają talent lania wody i całowania tyłka. Są tak zdolni, że szefowie kupują jego wymyślony talent i dają mu pozycję, która należy się innemu. Tak jest wszędzie i tak zawsze było.  Czy to jest sprawiedliwe? Nie! Ale to jest nas wszystkich problem. Nie tylko kobiet. Tylko one szybko oskarżają innych o dyskryminację a mężczyzni muszą się tylko poddać. Ja także przez to przechodziłem. W moim wypadku było przez to że inni potrafili wypowiadać się lepiej w języku angielskim. Czyli mogę zacząć płakać i narzekać na dyskriminację. Nie wybrali mnie bo jestem imigrantem! Znów bzdura. Chcesz być wybrany, naucz się idealnie języka angielskiego. I nadal możesz taką promocję ominąć z powodów Tobie nie znanych.
     Doszliśmy do tego, że kobiety muszą być zatrudniane we wszystkich zawodach. Następna bzdura. Nie spotkałem jeszcze jednej kobiety, która mogła przerzucać worki z cementem przez cały dzień. Ale dalej musimy je do tych prac zatrudniać. Mamy tłumaczone, że zawsze można znaleźć pracę, gdzie nie trzeba tyle fizycznej siły. To jakie to jest równouprawnienie? A płace mają być takie same.
    Nie chciał bym być żołnierzem w czasie zbrojenj akcji, gdzie mam liczyć na jedynego towarzysza, kobietę, że wyniesie mnie w wypadku mojego poranienia z pola bitwy. Przepraszam jak urażam kogoś uczucia, ale taka jest prawda. 
     Nie chciał bym być w płonącym mieszkaniu, kiedy straciłem przytomność od dymów i po drabinie wpadła do mieszkania panienka i miała by mnie wynieść. 
I znów tłumaczenie, że z nią zawsze będzie jakiś facet!  ????
      Kobiety wymagają od nas szacunku. Nie można z tym argumentować. Śmieszne, że nieraz można złapać je na czymś odwrotnym. W latach osiemdziesiątych, powszedni był obrazek, który można nieraz oglądać w filmach fabularnych. Kobieta przechodząca obok budowy i okrzyki robotników w stylu: Boże, jaka Ty jesteś piękna, Ej, ślicznotko!  Teraz jest to niespotykane. Każdy boi się o oskarżenie dyskryminację. Moja koleżanka wydała się, że jej tego brakuje. Kiedyś wszyscy zwracali na nią uwagę a teraz się boją.
     Ale jeśli tak ma być to niech będzie. Tylko że to nie jest droga jednokierunkowa. Jesli wymagacie żeby szanować Waszą osobę, Wasze ciało, musicie się tak zachowywać, żeby to respektować. Nie możemy wymagać, żeby spotkaną prostytutkę, traktować jak krolówą Polski. Jest wiele sławnych kobiet, które nie zgadzają się jak mężczyźni się do Was odnoszą, pokazują coś odwrotnego. Same się nie szanują. Łapiąc się za krocze, wykonują obrzydliwe seksualne pozycje w obecności dzieci i młodych, przeklinają i rzucają błotem. 


Nie możesz wymagać, żeby na następny dzień, ktoś odniósł się w stosunku do Ciebie w inny sposób. Wychodząc na ulicę z cyckami prawie na wierzchu, nie obrażaj się, jak jakiś maniak zapatrzy się w nie i prawie w Ciebie wejdzie. To jest morderstwo z prowokacją.
     Jak we wszystkim co robimy w życiu nie ma nigdy wspólnej odpowiedzialności. Nie można regulować wszystkiego przepisamy. Nieraz jest to po prostu nasze osobiste działanie, za które jesteśmy sami odpowiedzialni. Nie obwiniajmy innych o swoje słabości i błędy. Świat nigdy nie będzie sprawiedliwy, bo my sami nie jesteśmy. A co do dnia Kobiet? Bądźcie kobietami. Dajcie się nam szanować, kochać, respektować. Bądźcie mądre, piękne, pracowite. Bądźcie sobą. Nie wymagajcie, żeby traktowano Was jak mężczyzn, lub tym kim nie jesteście.
    Najważniejsze, bądźcie dumne że jesteście kobietami, bo w większości wypadków jesteście doskonalsze i nie zawsze trzeba udawadniać, że jesteśmy sobie równi.

No comments:

Post a Comment